بایگانی مطالب

مباحث درسی در قالب فیلم های 3 دقیقه ای

پروژه دو برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب‌وکار دیجیتالی با مشارکت حداکثری بخش خصوصی

موضوع: پوشش کامل مباحث درسی از دبستان تا دبیرستان در قالب فیلم های 3 دقیقه ای

تعريف پروژه

بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) به منظور توسعه آموزش در سطح عموم کشور، بصورت رایگان، مباحث درسی را در فیلم های 3 دقیقه ای خلاصه سازی کرده است. طبق آخرین دستاوردهای علوم تربیتی، آموزش هرچه کوتاهتر و دقیق تر باشد، تاثیر بیشتری خواهد داشت. موفقیت این طرح باعث شده رنک سایت kanoon.ir طبق گزارش سایت الکسا در ایران عدد 85 و در جهان عدد 4732 باشد. نکته مهم و قابل اتکا آن است که به دلیل رایگان بودن فیلم هایی که تاکنون قرارداده شده است، نیاز به بهبودهای زیر دارد:

 1. این فیلم ها پوشش کاملی ارایه نمی نمایند و بیش از 70% موضوعات باقیمانده است.
 2. جستجوی مباحث نیاز به کار بیشتری دارد تا دانش آموزان در زمان کوتاهتری به موضوع مورد نیاز خود دست یابد.
 3. نیاز است فیلم ها فشرده سازی بهتری شوند تا با پهنای باند کمتری در اختیار مخاطب قرار گیرد و امکان دریافت آن با اینترنت های کم سرعت و ارزان راحتتر شود.
 4. سرورها و زیر ساخت نیاز به تقویت دارد

در این طرح مدنظر است طبق این طرح، موضوعاتی که تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته پالایش شده، بصورت سفارشی از دبیران برگزیده برای تولید محتوی دعوت به عمل می آید. در صورت اجرای این طرح، همگان بدون هزینه و صرفاً از طریق اینترنت می توانند سطح علمی خود را بهبود داده، آموزش همگانی توسعه وسیعی خواهد یافت.

 1. عنوان: تکمیل محتوی فیلم های آموزش درسی رایگان
 2. اهداف: توسعه و ترویج محتوای آموزشی فارسی
 3. محدوده: از اول دبستان تا پایان مقطع متوسطه
 4. ذينفعان: دانش آموزان، معلمان، خانواده دانش آموزان و آموزش و پرورش
 5. مراحل (فازهاي اجرا): این کار قبلاً اجرا شده و تکمیل محتوی موضوع پروژه است.
 6. ساختار شكست كار: 1- بررسی کامل مباحث و تعیین مواردی که تاکنون به آنها پرداخته نشده 2- تعیین آموزش دهندگان مناسب هر مبحث 3- ساخت کلیپ های 3 دقیقه ای 4- بهبود موتور جستجو 5-تکمیل بستر با توجه به افزایش درخواست 6- اطلاع رسانی
 7. خروجی‌ها: در دوردست ترین نقاط کشور، دانش آموزان به تدریس برجسته ترین اساتید دست یافته، هزینه آموزش در کشور پایین آمده، کیفیت آموزش افزایش خواهد یافت. همچنین در این طرح بیش از 40000 هزار فیلم به محتوای بومی کشور افزوده خواهد شد.
 8. زمان‌بندی: 12 ماه
 9. هزينه اجرا: صد و شصت میلیارد ریال
تاریخ انتشار مطلب:
منبع:
بازدیدها: 793 نفر