سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران :

افزايش محتواي فارسي در فضاي مجازي از مهم ترين الزامات اقتصاد مقاومتي است

تاریخ خبر: 21 دی 1395

مهندس نصرا.. جهانگرد با تاكيد بر لزوم حجم توليد محتواي فارسي در فضاي مجازي تاكيد كرد: افزايش محتواي فارسي در فضاي مجازي از مهم ترين بندهاي اقتصاد مقاومتي است.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فناوري اطلاعات ايران، معاون وزير ارتباطات در نشست تخصصي توليد كنندگان محتوا با مسوولان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، اظهار داشت: با وجود تامين زير ساخت ها و توسعه شبكه ارتباطي و با بکارگیری خلاقیت و تسهیل مشارکت کاربران،  مي توان حجم انبوهی از محتواهای فاخر را در كشور تولید کرد.

‎رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که توسعه ذخایر داده‌های اینترنتی به خط و زبان بومی در فضای مجازی را يكي از استراتژي هاي كشور هاي توسعه يافته خواند و  تصریح کرد: سازمان فناوری اطلاعات ایران از آغاز دولت یازدهم، ایجاد نهضت تولید محتوای علمی، فاخر، اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه را در دستور کار خود قرار داده است.

‎وي  بر پتانسيل قابل توجه اشتغال زايي در بخش توليد محتوا اشاره كرد و گفت :‎تاکنون زیرساخت‌ها و ابزارهای دسترسی مهیا و زمینه آن فراهم شده تا تولید کنندگان محتوا، هر روز حجم گسترده‌ای از داده‌های فارسی را تولید و عرضه کنند.

جهانگرد در بخش ديگري از اظهاراتش از تلاش هاي موثر دولت تدبير و اميد در راستاي ايجاد زمينه دسترسي در بخش ict خبر داد و گفت:توسعه كاربردي فناوري اطلاعات در نظام اداري و استقرار دولت الكترونيك از مهم ترين تلاش هاي وزارت ارتباطات بوده كه در دهه فجر  بهره برداري مي شود.

وي در پايان نسبت به افزايش محتواي فارسي تا يك درصد سهم جهاني اظهار اميدواري و خاطر نشان كرد:  در زمينه توليد محتواي فاخر با توجه به مشاركت جمعي و تلاش متخصصان و جوانان فعال گام هاي موثري برداشته شده است.

تصاویر خبر