سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

نخستین کارگاه معرفی سکوی دولت همراه برگزار شد

تاریخ خبر: 10 آبان 1396

نخستین کارگاه معرفی سکوی دولت همراه با هدف آشنایی و همراهی دستگاه‌های اجرایی به ارائه خدمات دولتی بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطی تلفن همراه به شهروندان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران،  در این کارگاه مهندس شهلا اصولی، مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیک و مدیر پروژه دولت همراه  استفاده از هر تلفن همراه را به‌عنوان یک دفتر خدمات الکترونیک و همچنین تسهیل در ارائه خدمات پایه ،ارائه خدمات تجمیع شده الکترونیکی  ،و سرویس دهی امن و آسان به شرکت و سازمان‌ها از اهداف اجرای این طرح برشمرد و گفت : صیانت از حاکمیت داده برای دولت بر بستر شبکه ملی اطلاعات و پلتفرم‌های کاملاً بومی و همچنین کاهش هزینه ارائه خدمات برای دولت از ضرورت‌های توسعه دولت همراه است .

وی با اشاره به کانال‌های ارتباطی دولت همراه گفت : شهروندان می‌توانند از طریق وب ،اپلیکیشن،ارتباط از طریق SMS ،کدهای دستوری USSD و همچنین وب‌سرویس‌ها از خدمات دولت همراه بهره‌مند شوند .

مهندس اصولی در تشریح مزایای دولت همراه برای دستگاه‌ها ، ارگان‌ها و سازمان‌ها گفت: تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان بر بستر امن و مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات ، افزایش سرعت در ارائه خدمات ، افزایش امنیت اطلاعات ، افزایش کیفیت خدمات و تکریم ارباب‌رجوع در نظام اداری ، امکان شخصی‌سازی خدمات شهروندان و همچنین شفافیت ارائه خدمات و اطلاعات از مزایای مهم این طرح است .

مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیک دولت همراه را مکمل دولت الکترونیک دانست و افزود: کلیه شهروندان می‌توانند از طریق تلفن همراه خود و نسبت به نصب اپلیکیشن دولت همراه از وب‌سایت mob.gov.ir   و یا از طریق کد دستوری *4#  اقدام نموده و به کلیه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها که در آینده نزدیک تعداد این خدمات به 1700 می‌رسد؛ دسترسی داشته باشند .

لازم به ذکر است بر اساس تبصره ماده 15 آیین‌نامه توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات کلیه دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق دولت الکترونیکی  موظف‌اند با هماهنگی کمیسیون دولت الکترونیکی  نسخه الکترونیکی همراه (موبایلی ) خدمات خود را تهیه و پس از تأیید، از طریق درگاه  دولت همراه سازمان فناوری اطلاعات ایران در دسترس مردم قرار دهند .

  

تصاویر خبر