سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد:

نقش موثر وزیر پیشنهادی ارتباطات برای دولت دوازدهم در توسعه شبکه ملی اطلاعات

تاریخ خبر: 18 مرداد 1396

طی دو سال گذشته از حضور مهندس جهرمی در شرکت ارتباطات زیرساخت، نقش خوب و موثری در توسعه دولت الکترونیکی و  خصوصا شبکه ملی اطلاعات داشته اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس جهانگرد در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تدابیر مدیریتی مهندس جهرمی و همراهی دیگر مدیران و کارشناسان این مجموعه نقش موثری در شتاب گرفتن تحقق برنامه شبکه ملی اطلاعات در حوزه زیرساختی داشته و امیدواریم با حمایتی که همه بخش های فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رسانه ها از ایشان دارند، شاهد حضور قدرتمند ایشان در وزارت ارتباطات و رسیدن به نتایج بهتری در این بخش باشیم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به روز خبرنگار گفت: رسانه ها حلقه تکمیلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور محسوب می شند و در هر پروژه که شاهد حضور فعال اصحاب قلم بودیم، سطح آگاهی عمومی توسعه بیشتری یافته و نتایج مطلوب تری در توسعه بخش داشته ایم.

وی ادامه داد: در طول سال های جنگ تحمیلی و توسعه کشور شاهد ایثارگری های بسیاری از سوی اصحاب رسانه بودیم و همین امر بیانگر شخت و زیانآور بودن شغل خبرنگاری است.

این گزارش حاکی است، رییس سازمان فناوری اطلاعات شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیک، بهبود فضای کسب‌وکار و توانمندسازی استارت‌آپ‌ها و مشارکت در توسعه محتوا را اولویت‌های سازمان فناوری اطلاعات در چهار سال گذشته اعلام کرد اظهار داشت: امروز پس از یک دوره چهار ساله، چهار ماموریت که اولین آن،شبکه ملی اطلاعات بود را به نقطه بهره‌برداری رساندیم. بود. در حالی که در سال ۱۳۹۲ در کشور معضل دسترسی به دیتا داشتیم اما اکنون وجود محیط انتقال دیتا با سرعت خوب جزو حقوق مردم و کسب‌وکارها شده است.

وی دولت الکترونیک را اولویت دیگر سازمان دانست و بیان کرد: موضوع دولت الکترونیک در دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات مورد توجه بود. ابتدا باید پروژه‌های زیربنایی انجام می‌شد که اکنون به اتمام رسیده که به معنای آغاز سرویس‌هاست.

مهندس جهانگرد در ادامه با بیان اینکه نسخه موبایلی این خدمات فراهم شده، افزود: سرویس دولت همراه روی بستر دولت الکترونیک است. دستگاه‌هایی که نسخه موبایلی خود را کامل کردند کم نیستند اما به تدریج این کار تکمیل می‌شود.

 

توانمندسازی شرکت‌های نوآور

رییس سازمان فناوری اطلاعات بهبود فضای کسب و کار و توانمندسازی شرکت‌های نوآور و استارت‌آپ را اولویت سوم سازمان دانست و افزود: این کار اکنون در حال انجام است و امیدواریم ظرفیتی فراهم شود که در سراسر کشور فرصت‌های شغلی جدید و توانمندسازی جوانان صورت بگیرد.

جهانگرد با اشاره به صیانت از حقوق مردم در حوزه اینترنت بیان کرد: در حوزه عمومی جامعه و توانمندسازی شرکت‌ها و نهادها برای صیانت از حقوق مردم در حوزه اینترنت کارهای زیادی انجام شده است. مرکز ماهر نمونه‌ای از این خدمات است.   همچنین ۳۶ مرکز آپا در دانشگاه‌های کشور داریم و ۳۰۰ نفر از دانشجویان در سراسر کشور به صورت تخصصی در این زمینه کار می‌کنند و سرویس می‌دهند.

 

مشارکت در توسعه محتوا

وی همچنین ادامه داد: مشارکت در توسعه محتوا، سرویس و خدمات داده‌های مورد استفاده جامعه، توسعه موتور جستجو و ایمیل، گام‌های برداشته‌شده در زمینه تولید محتواست. البته دامنه کار وسیع است، بخش سخت‌افزاری و معماری کامل شده و بخش نرم سرویس‌ها و خدمات هستند که باید تکمیل شوند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: یکی از امکاناتی که دولت در اختیار ما گذاشت، توسعه کاربردی IT در کلیه بخشهای کشور بود. به ما اختیار یک سازمان توسعه داده شده که در حال فراهم کردن مقدمات هستیم و به زودی یک بازوی توسعه کسب و کار در صنعت IT برای کسب‌وکارها شکل می‌گیرد.

 

دولت همراه ۲۷ سرویس فعال دارد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به بستر دولت همراه اظهار کرد: دولت همراه اکنون ۲۷ سرویس فعال دارد و تا روز شنبه نیز ۳۶ خدمت برای مردم قابل وصول است و هر هفته به آن افزوده می‌شود.

مهندس جهانگرد با اشاره به حمایت از کسب و کارهای نوپا بیان کرد:  تسهیلات در حوزه اقتصاد دیجیتال، ایجاد محیط حامی است و اقتصاد آن گردش کالا، خدمات و پول است. در حال حاضر در بخش مالی و مبادله پول همه چیز حل شده و انجام معاملات توسط شرکت‌های سین تک و کسب و کارهای نوپا بر بستر نظام پولی ایران تسهیل شده است.

 

تصاویر خبر