سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

در همایش مراکز واکنش سریع به حوادث سایبری در باکو مطرح شد:

همکاری میان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در برابر تهدیدهای مشترک

تاریخ خبر: 18 آبان 1396

معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش بین المللی مراکز واکنش سریع به حوادث سایبری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در باکو ،گفت: کشورهای اسلامی در حوزه های مقابله با تهدیدات مشترک، توسعه و گسترش آموزش بویژه در سطح متخصصان با یگدیگر همکاری می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران به نقل از ایرنا، "سید هادی سجادی" ، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه تامین امنیت سایبری پیشرفت های خوبی دارد و در میان کشورهای اسلامی حاضر در این همایش وضعیت مطلوبی در حوزه امنیت سایبری داریم.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران ظرفیت سازی خیلی خوبی در حوزه تامین امنیت در فضای سایبری انجام داده است، گفت: ایران از لحاظ ظرفیت سازی در فضای سایبری در میان کشورهای اسلامی خوب ارزیابی می شود و مورد تحسین اکثر کشورها قرار گرفته است .

سجادی، افزود: در این ارتباط مرکز واکنش سریع به حوادث سایبری در قالب سازمان همکاری اسلامی فعال است و جمهوری اسلامی ایران 12 سال است که عضو این مرکز می باشد و ایران همچنین جزو هفت کشور کمیته راهبری این مرکز است .

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران، توسعه آگاهی های امنیتی میان افراد جامعه را از نظر تامین امنیت فضای سایبری مهم خواند و افزود: ما باید خود حفاظتی و خود مراقبتی را در کشورمان توسعه بدهیم.

سجادی، با اشاره به اینکه ما باید فعالیت های زیادی را در این زمینه انجام دهیم، افزود: تقویت نیروی انسانی متخصص در حوزه امنیت سایبری یک امر بسیار مهم است و بنا براین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده است در چهار سال آینده در کشورمان 10 هزار نیروی متخصص فعال در این حوزه داشته باشیم.

سجادی همکاری متخصصان کشورهای اسلامی در حوزه تامین امنیت سایبری را برای هر یک از این کشورها در مقابله با تهدیدات سایبری مهم دانست.

تصاویر خبر