سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

وزیر ارتباطات در بازدید از مرکز داده دولت:

پیاده‌سازی دولت الکترونیکی باید موجب افزایش رضایت‌مندی مردم شود

تاریخ خبر: 26 مهر 1396

دستگاه های دولتی با توسعه خدمات الکترونیکی خود بر بستر دولت الکترونیکی ، زمینه رضایت مندی مردم را افزایش خواهند داد

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در بازدید از مرکز داده دولت:
پیاده‌سازی خدمات دولت الکترونیکی باید موجب افزایش رضایت‌مندی مردم شود
دستگاه های دولتی با توسعه خدمات الکترونیکی خود بر بستر دولت الکترونیکی ، زمینه رضایت مندی مردم را افزایش خواهند داد
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، جناب اقای مهندس جهرمی به همراه تعدادی از مدیران ارشد وزارت ارتباطات، از سازمان فناوری اطلاعات ایران بازدید و در جریان آخرین، دستاوردها و برنامه‌های انجام شده این سازمان  قرار گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درطی دو نشستی که پس از این بازدید با مدیران ارشد سازمان برگزار شد، گفت:  بامشخص شدن شبکه بین دستگاهی ، امکان تعریف استانداردها و پیاده‌سازی موضوعات مختلف ازجمله موارد امنیتی ایجادشده و امکان عملیاتی شدن خدمات الکترونیکی با هماهنگی و نظارت وزارت ارتباطات فراهم خواهد شد.

مهندس جهرمی خاطرنشان کرد: سازوکار لازم برای بهبود فضاب مجازی در جهت حفاظت از حریم خصوصی کاربران باید پیش بینی و عملیاتی شود.

 وی با اشاره به اهمیت موضوع امنیت فضای سایبری، با تاکید بر این موضوع که بر خلاف ادعای برخی، جمهوری اسلامی قربانی حملات سایبری است. افزود: اطلاع رسانی در خصوص هشدارهای امنیتی برای مخاطبان عام و مردم باید به صورت وسیع انجام شود تا ارتقاء دانش امنیت سایبری محقق شود.
همچنین بایدبرنامه ای برای  تربیت ده هزار نیروی امنیت سایبری در ۴ سال در دستور کار قرار گیرد وتربیت این نیروها از طریق مراکز آپای دانشگاههای کشور صورت خواهد پذیرفت و هدف آن داشتن متخصصانی برای ارتقاء ایمنی خدمات مختلف دیجیتالی در برابر حملات سایبری بیگانگان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توسعه کسب و کارهای نوپا نیز تصریح کرد: با همکاری سازمان های دیگر زمینه افزایش تسهیل گری برای رفع مشکلات پیش روی استارتاپ ها باید فراهم شود.

این گزارش حاکی است، مهندس جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در این نشست بر نقش فناوری اطلاعات به‌عنوان قطب مولد و پیشران توسعه اقتصادی کشور، تصریح کرد.
وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات ایران طی چهار سال گذشته ، پنج محور اساسی فعالیت های خود را پیگیری و اجرایی کرده است که مدیریت طراحی و نظارت و پیگیری اجرای شبکه ملی اطلاعات از جمله این فعالیت‌ها محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: "معماری جامع دولت الکترونیکی و مدیریت کلان پیاده‌سازی خدمات دولت الکترونیکی و حاکمیت داده"، "راه‌اندازی زیرساخت ارتقاء بهره‌وری و توسعه کاربری فاوا و اشتغال ارزش‌افزوده"، " مشارکت در توسعه و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از اشتغال‌زایی مولد پایدار" و " ایمن‌سازی فضای سایبری" از دیگر محورهای اساسی فعالیت‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران در این دوره است.

مهندس جهانگرد تصریح کرد: با اقدام‌های صورت گرفته و زیرساخت‌های فنی و حقوقی فراهم‌شده، سازمان فناوری اطلاعات ایران، دو نقش عمده "حاکمیت داده دولت" و " توسعه اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات" را در آینده بر عهده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، در این دو نشست، گزارش کاملی از کلیه فعالیتهای سازمان فناوری اطلاعات توسط مدیران بخش های مختلف ارائه گردید . بویژه اقدام‌های صورت گرفته در حوزه دولت الکترونیک در ابعاد مختلف و همچنین ارزیابی‌های انجام‌شده در این بخش از سوی مهندس باقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان ارائه شد.

تصاویر خبر