نمایشگاه باکوتل با حضور 14 استارتاپ ایرانی به کار خود پایان داد


بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات، نوآوری و فناوری‌های پیشرفته باکو موسوم به «باکوتل» با حضور وزیر ارتباطات ایران و 14 استارتاپ ایرانی به همراه 238 شرکت از 23 کشور جهان به میزبانی جمهوری آذربایجان به کار خود پایان داد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران به نقل از ایرنا:صبح دومین روز از برگزاری نمایشگاه باکوتل، وزیر ارتباطات راهی این نمایشگاه شد تا قبل از حضور رییس جمهوری آذربایجان با غرفه‌داران ایرانی گفت و گو کند. او که برای دومین روز پیاپی به این نمایشگاه می‌رفت، قبل از غرفه داران در نمایشگاه حاضر شد.

گپ و گفت محمدجواد آذری جهرمی با معدود نفراتی که در غرفه‌ها بودند آغاز شد. او از کسب و کارشان پرسید و این که چه چیزی برای ارائه به نمایشگاه آورده‌اند. کم کم غرفه داران دیگر هم به نمایشگاه رسیدند و چالش‌هایی که داشتند را با وزیر ارتباطات در میان گذاشتند. در نهایت قرار شد دو شرکت به نمایندگی از مجموعه های دیگر به تشریح کسب و کار و دانش خود بپردازند.

دلهره درست از همین لحظه برای صاحبان جوان استارتاپ‌هایی که نماینده ایران بودند آغاز شد. آذری جهرمی اینجای کار برای چند دقیقه‌ای دیگر وزیر ارتباطات نبود، در قامت همراهی در آمد که به سادگی توانست آرام‌شان کند و او شروع کرد به راهنمایی و این که چطور کسب و کارشان را در کمترین زمان به بهترین شکل برای رییس جمهوری پرزنت کنند.

با رسیدن الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان و همسرش به غرفه های ایرانی، حامد زینی وند نماینده پژوهشگاه فضایی کشور و علیرضا حاجی تبار مدیر فنی استارتاپ ست پلت به تشریح دانشی پرداختند که آن را برای ارائه به نمایشگاه آورده بودند.

وزیر ارتباطات در نمایشگاه باکوتل با رییس جمهوری کشور آذربایجان همراه شد تا او از نزدیک با استارتاپ‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه آشنا شود. شرکت‌های جوان و نوپایی که اندیشه‌های بزرگ در سر دارند و به گفته خودشان فراهم آوردن شرایط حضور در چنین نمایشگاه‌های بین‌المللی می تواند قدم بزرگی برای کسب و کار آن‌ها و معرفی صنعت IT ایران به دنیا باشد.   

وزارت ارتباطات، معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران سه مجموعه ای بودند که با همکاری یکدیگر، شرایطی را فراهم کردند تا شرکت‌های ایرانی بتوانند در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی ارتباطات، نوآوری و فناوری‌های پیشرفته باکو موسوم به «باکوتل» شرکت کنند.

مجموعه های حاضر در باکوتل ۲۰۱۹

«پیام‌رسان گپ» فعال در سه مسیر کلی تولید بازی‌های رایانه‌ای، تولید سیستم‌های تحت وب و ارائه زیرساخت‌های تخصصی تحت وب، «صباسل» شرکت دانش‌بنیان صنعتی فعال در حوزه نشر و تبلیغات دیجیتال، «تپسل» شرکت دانش‌بنیان تولیدی ارائه‌دهنده تبلیغات دیجیتالی و موبایلی، «کاربوی» شرکت دانش‌بنیان صنعتی ارائه‌دهنده جامع‌ترین سرویس آنلاین خدمات خودرو در محل، «پاراکس »آران شرکت مادر تخصصی ارائه دهنده بازی‌های ویدئویی، اپلیکیشن‌های موبایل،  «ست پلت (ستلارم) » استارتاپ فعال در زمینه استخراج اطلاعات مکانی از زمین‌های کشاورزی با تصاویر ماهواره‌ای، «ITMC» اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در کشور، «گیلانت جوان» شرکت دانش‌بنیان نوپا ارائه‌دهنده سرویس‌ها و راهکارهای نوین بانکداری الکترونیک، تولید تجهیزات و برقراری ارتباطات امن بانکی، ارائه‌دهنده پهنای باند اختصاصی اینترنت و اینترانت، «هامون» شرکت ارائه‌دهنده راهکارهای مراکز داده، شبکه و امنیت اطلاعات، «توسعه ارتباطات راشا» شرکت دانش‌بنیان نوپا فعال در زمینه طراحی، تولید و بهینه‌سازی فرآیندهای کسب‌وکار و تولید نرم‌افزارها و ابزارهای لازم برای پیاده‌سازی این فرآیندها در شرکت‌ها، «دانیال موج» شرکت دانش‌بنیان تولیدی، تولیدکننده و ارائه‌دهنده تجهیزات اکتیو مخابراتی خط تولید فرستنده گیرنده‌های نوری، «ایده بکر مبین» شرکت دانش‌بنیان تولیدی فعال در زمینه طراحی وب‌سایت ایده بکر مبین، «سبز داده افزار» شرکت دانش‌بنیان تولیدی ارائه دهنده راه‌حل‌های یکپارچه انفورماتیکی، «پاسکال» شرکت دانش‌بنیان تولیدی ارائه‌دهنده پرتال سازمانی E-portal، مدیریت کسب و کار،  مدیریت اسناد الکترونیکی، تجربه‌کاربری و طراحی رابط‌کاربری (UX, UI) همراه با«پژوهشگاه فضایی» در بیست و پنجمین نمایشگاه باکوتل به ارائه دانش و خدمات خود در زمینه های مختلف پرداختند.