جلسه هم اندیشی مدیران سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد


جلسه راهبردی مدیران سازمان فناوری اطلاعات ایران با موضوع فرصت‌ها،چالش ها و راهبردها صبح امروز در محل موزه ارتباطات برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران: امیرناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با تاکید بر اجتماعی سازی فناوری اطلاعات گفت: نگاه ما در سازمان تنها معطوف به فناوری نیست بلکه توانمند سازی کسب و کارها و توسعه اکو سیستم استارتاپی و بستر سازی حمایتی کسب و کارها، بخش دیگری از رسالت سازمان است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران نگاه رو به آینده با تلفیق تجربیات گذشته را از راهبردهای مهم سازمان دانست و افزود: تلاش ما در سازمان تغییر رویکرد پروژه محور به رویکرد نهادی و فرآیند محور است .
وی بابیان این مطلب که تغییر رویکرد نهادی موجب ایجاد سازوکار و فرآیند مشخص می‌شود، افزود: در رویکرد نهادی، اقدامات به‌صورت پروژه محور نیستند بلکه نهاد، زمانی که ایجاد می‌شود حمایت قانونی و مصوبات لازم را به‌عنوان پشتوانه به همراه دارد و قابلیت "بررسی آمارها" ، "تحقق درآمد" و غیره را دارد.
امیر ناظمی روند طی شده برای اخذ مجوزهای حوزه امنیت و صندوق نوآوری،اتصال مدارس وغیره را از جنس نهادی دانست و گفت: پشتوانه قانونی ایجادشده در این نهادها، مسیر و چشم‌انداز روشنی را ترسیم می‌کند.
گفتنی است در این گردهمایی، معاونت‌های "شبکه ملی اطلاعات"، "دولت الکترونیک"، "سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات"، " امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات" و "توسعه مدیریت و امور پشتیبانی" به تشریح جزئیات برنامه‌هایی اجرایی خود در سال گذشته و بیان اهداف، پروژه‌ها و چشم‌انداز خود در  سال جدید پرداختند.
همچنین، در این گردهمایی جزئیات اجرایی پروژه هوشمند سازی مدارس،صدور گواهی تأیید نمونه نرم‌افزار، جزییات پروژه توانمندسازی و پروژه‌های اولویت‌دار از سوی مدیران ذی‌ربط تشریح شد.