به منظورحمایت از شرکت‏های نوپا

تفاهم نامه همکاری بین سازمان فناوری اطلاعات ایران و بانک ایران زمین مبادله شد


تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فناوری اطلاعات ایران و بانک ایران زمین با هدف تبادل خدمات و امکانات طرفین برای استفاده اعضاء سامانه ملی ایران نوآفرین از جمله بسته خدمات ارتباطی و خدمات وب سرویس امضاء و مبادله شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران؛ امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم تفاهم‌نامه که ظهر امروز در مرکز نوآوری بانک ایران زمین برگزار شد، با ابراز خوشنودی از ایجاد مراکز نوآوری در سیستم بانکی کشور گفت: رابطه بانک ها با حوزه فناوری اطلاعات در حوزه های مختلفی تلاقی پیدا می کنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران سرمایه گذاری جسورانه و ریسک پذیر بانک ها در حوزه IT را اولین گام  مهم سیستم بانکی در حوزه فناوری دانست و ادامه داد: مشتریان دارایی نامشهود بانک‌ها محسوب شده و  کاربران نخستین استفاده کنندگان اپلیکیشن های ارائه شده از سوی بانک‌ها هستند. 
وی با تاکید بر ضرورت شکل‌گیری مراکز نوآوری گفت: ایجاد مراکز نوآوری در حوزه بانکداری نوعی آینده‌نگری و حمایت از کسب و کارهای نوپا است.

گفتنی است این تفاهم نامه به منظور حمایت از استارتاپ ها منعقد شده و بر اساس آن، واگذاری پنج هزار عدد سیم کارت اعتباری به سازمان فناوری اطلاعات ایران جهت عرضه برای اعضای سامانه ملی ایران نوآفرین عملیاتی خواهد شد..
همچنین، استارتاپ ها براساس این تفاهم نامه می توانند به خدمات مرکز نوآوری ایران زمین و وب سرویس‌های بوم ایران زمین از طریق سامانه ایران نوآفرین دسترسی داشته باشند.