فراخوان انتخاب سرمایه‌گذار به‌منظور توسعه، مدیریت و پشتیبانی خدمات کانال ارتباطی پیامکی، کددستوری و IVR دولت الکترونیکیفراخوان انتخاب سرمایه‌گذار به‌منظور توسعه، مدیریت و پشتیبانی خدمات کانال ارتباطی پیامکی، کددستوری و IVR دولت الکترونیکی به روش مشارکت عمومیخصوصی(PPP) 

 

سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد به استناد مواد 67 و 68 قانون برنامه ششم توسعه، مبنی بر اجازه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشارکت و سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی در طرح­های (پروژه‌‌های) زیرساختی ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده از امکانات خود و ظرفیت‌های کشور، با مشارکت بخش خصوصی (در قالب پروژه‌ی مشارکت عمومی خصوصی(PPP)) به مدت 3 سال، جهت توسعه و مدیریت و پشتیبانی خدمات کانال ارتباطی پیامک دولت الکترونیکی اقدام نماید.

لذا این سازمان جهت شناسایی علاقه‌مندان به مشارکت در این پروژه و فعالان این حوزه، با درنظرگرفتن شرایط مندرج در فراخوان، از متقاضیان دعوت به عمل می‌آورد که حداکثر تا مورخ 1400/10/20 ، با تماس با شماره 88115876 نسبت به مشارکت خود در انجام این پروژه اعلام آمادگی نموده تا پس از اخذ نظرات متقاضیان، این سازمان نسبت به تهیه و انتشار اسناد قرارداد از بستر سامانه تدارکات الکترونیکی اقدام نماید. لازم به ذکر است پس از ارزیابی کیفی، فنی و مالی پیشنهاددهندگان، یک برنده به‌عنوان کارگزار خدمات پیامکی و کددستوری و راهکارهای صوتی (IVR)در این پروژه معرفی خواهد شد. کارگزار منتخب می‌بایست ضمن ارائه رایگان تمامی خدمات کددستوری ذیل سرشماره *4# و خدمات IVR به دستگاه‌های اجرایی، نسبت به عقد قرارداد با تمامی دستگاه‌های اجرایی متقاضی جهت استفاده از سرشماره پیامکی ذیل سرشماره 4040 اقدام نموده و خدمات پیامکی به این دستگاه‌ها ارائه نماید و علاوه بر مدیریت حساب خدمات پیامکی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به پرداخت سهم هر یک از اپراتورهای موبایل و سازمان از هر تراکنش اقدام نماید.

انتظارات سرمایه پذیر:    

سرمایه پذیر انتظار دارد مشارکت‌کننده در این سرمایه‌گذاری، نسبت به موارد ذیل اقدام نماید:

 • فراهم‌سازی پلتفرم ارائه سرویس پیامکی(پنل پیامکی کاربری)
 • فراهم‌سازی پلتفرم درگاه پیامکی(SMS Gateway)
 • فراهم‌سازی پلتفرم ارائه سرویس کددستوری(USSD Menu Marker)
 • فراهم‌سازی پلتفرم درگاه کددستوری (USSD Gateway)
 • فراهم‌سازی پلتفرم مدیریت راهکارهای صوتی (IVR)
 • ارائه خدمات پیامکی ذیل سرشماره 4040 برای دستگاه‌های دولتی
 • هاستینگ تمامی پلتفرم‌ها در سازمان فناوری اطلاعات
 • پرداخت هزینه Collocation زیرساخت‌ها
 • انجام کلیه اقدامات به‌منظور ارائه خدمات پیامکی به سازمان‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی
 • مدیریت صورتحساب‌ها و پرداخت هزینه‌های خدمات اجرایی پیامکی سمت اپراتورهای تلفن همراه و مشارکت پذیر
 • مدیریت صورتحساب‌های ارائه خدمات اجرایی پیامکی سمت دستگاه‌های اجرایی

شرایط اختصاصی:

 1. داشتن مجوز تأیید امنیت در خصوص فعالیت در زمینه سامانه‌های پیامکی
 2. عضویت در اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی کارگروه خدمات پیام‌دهی
 3. داشتن حداقل رتبه 3 در شورای عالی انفورماتیک
 4. داشتن سابقه انجام پروژه‌های مشابه (شامل سرویس‌های پیامکی، سرویس‌های کددستوری و IVR) در دستگاه‌های دولتی
 5. برنده مزایده حق واگذاری تمام و یا قسمتی از پروژه به نفر سوم را نخواهد داشت و می‌بایست تنها از منابع موجود خود و آن‌هم نه به‌صورت مشارکتی و کنسرسیوم برای راه‌اندازی، مدیریت، توسعه و نگهداری این پروژه استفاده کند.