سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

در دیدار با معاون وزیر ارتباطات روسیه مطرح شد:

افزایش سهم بازار با همکاری های دوجانبه میان ایران و روسیه

تاریخ خبر: 14 آذر 1395

افزایش همکاری ها میان شرکت های دو کشور ایران و روسیه می تواند علاوه بر افزایش توان تکنولوژیک، منجر به بزرگ شدن و ارتقاء سهم دو کشور در بازار فناوری اطلاعات شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس نصرا... جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات کشورمان در دیدار با معاون وزیر ارتباطات روسیه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: روسیه کشور بزرگی است و در کنار کشورهای حوزه قفقاز و فارسی زبان و عرب زبان می توان بازار بزرگی برای محصولات روسی و فارسی ایجاد کرد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران همکاری های بین المللی را یکی دیگر از زمینه های توسعه روابط دانست و تصریح کرد: تاکنون در محافل بین المللی مخابراتی همکاری خوبی بین دو کشور داشتیم که به نظر می رسد همفکری بیشتر در این حوزه بویژ] در آیکان می تواند در حوزه های مختلف از جمله تغییر مدیریت جهانی اینترنت بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: امیدواریم همکاری های دوجانبه موجب رشد اقتصاد و بخش خصوصی دو کشور و همچنین تحقق اهداف دو طرف در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات شود.

این گزارش حاکی است، اسماعیلف، معاون وزیر ارتباطات روسیه نیز در این دیدار با بیان این مطلب که پس از دیدار دکتر واعظی از روسیه، نقشه راه همکاری های دوجانبه آماده شده گفت: معتقدیم که حوزه فناوری اطلاعا ت از موضوعات مهمی است که از ظرفیت های فراوانی برخوردار است.

وی ادامه داد: کشورهای مختلف نظیر آلمان، فنلاند و ژاپن برای حوزه ICT خود برنامه ویژه ای دارند و در روسیه نیز در این بخش پیشرفت های بسیاری صورت گرفته است. وی تاکید کرد: امیدواریم در این سفر و سفرهای پیش رو برخی مشکلات موجود بر طرف شده و اجرای پروژه های مشترک میان دو کشور عملیاتس شود.

تصاویر خبر