سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

بازدید دکتر شهریاری رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از مرکز مانیتورینگ مرکز داده دولت الکترونیک

تاریخ خبر: 12 تیر 1397

دکتر شهریاری معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات دستگاه قضا از مرکز مانیتورینگ مرکز داده دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران : مرکز مانیتورینگ مرکز داده دولت الکترونیک به طور شبانه روزی مراکز داده ای که در تهران وجود دارد را مانیتور می کند و سرویس هایی که به صورت خدمات الکترونیک ارائه می شود را مدیریت و نگهداری می کند . این مرکز امکاناتی نظیرسرویس هاستینگ ، سرویس اختصاص فضا از طریق بستر ارتباطی و همچنین  نگهداری از پورتال ها را به دستگاه های متقاضی ارائه می دهد.

دکتر شهریاری با حضور در مرکز داده دولت الکترونیک از نزدیک  با امکانات و فعالیت های این مرکز نظیر سامانه گذرگاه ملي خدمات دولت (GSP) سامانه دانشبورد دولت و سامانه پاک آشنا شد . سامانه گذرگاه ملی خدمات دولت  بعنوان  زیرساخت تعامل یکپارچه ای، تبادل اطلاعات و خدمات میان دستگاه های دولتی و عمومی به شمار می رود که  گزارش­های دوره ای لازم از ميزان بهره‌گيري از تراکنش‌های خدمات الکترونیکی بین دستگاهی (G2G Services) و آمار آنها را (گيرنده و فرستنده) به صورت امن و سریع به دستگاههای اجرایی ذی ربط کشور اعلام می کند.

تصاویر خبر

فایل تصویری

فایل صوتی