سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۸ افتتاح شد

تاریخ خبر: 06 مرداد 1397

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوترو تجارت الکترونیک با شعار پیش به سوی اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و جمهوری آذربایجان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین سازمان فناوری اطلاعات ایران، آدری جهرمی در مراسم افتتاح بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۸ با تاکید بر اهمیت چالش های موجود در حوزه انرژی گفت: منابع انرژی در جهان رو به کاهش است و در این راستا نظام اقتصادی جهان، به سمت بهره وری حرکت کرده است و فناوری موثرترین ابزار برای تبلور بهره وری است.

وی در ادامه با بیان چالش ها گفت: ما در کشور چالشهای بزرگی را تجربه می کنیم و از سوی دیگر از ظرفیت های جوانان با استعداد ایرانی برخوردار هستیم و وظیفه حاکمیت هموار کردن مسیر برای جوانان و سپردن وظایف به آنان است.

آذری جهرمی با اشاره به سند تحول دیجیتال در حوزه کشاورزی گفت : با هوشمند سازی در این حوزه امیدواریم ۳۵ درصد از منابع آبی کشور را حفظ و آفات را هوشمندانه کنترل نموده و فاصله مصرف کننده و کشاورز کاهش دهیم و این به معنی ایجاد بازار گسترده برای کسب و کارهای نوپا است.

وزیر ارتباطات در ادامه با تاکید بر اثرات تحول دیجیتال گفت تفاهمنامه توسعه کاربرد های فناوری های نوین فاوا در صنعت آب و برق در حال انعقاد است و در این راستا ۱۰۰ هزار شغل در قالب ۲۰ هزار کسب و کار نوپا متولد خواهد شد.

وی با مهم شمردن همکاری های منطقه ای گفت امروز نمایشگاه الکامپ در حضور وزیر حمل وقت و فناوری های نوین جمهوری آذربایجان افتتاح شد و بعد از ظهر نیز پذیرای هیاتی از پاکستان روسیه و اندونزی هستیم. توسعه در این بخش موجب چابکی بیشتر در این فضا خواهد شد

وزیر ارتباطات صیانت از داده های شخصی را یکی از پارامترهایی مهم حقوق شهروندی دانست و گفت : امروز لایحه صیانت از داده های شخصی رونمایی می شود امیدواریم این اتفاق تسهیل گر و توسعه بخش کسب و کار ها بوده و به رفع موانع حقوقی و کپی رایت کمک نماید.

آذری جهرمی با ابراز خرسندی از ارتقای ۲۰ رتبه ای در شاخص توسعه دولت الکترونیکی، گفت این پیشرفت ها شاهدی بر توسعه تحول دیجیتال در کشور است.

تحول دیجیتال در هر حالتی در کشور شکل خواهد گرفت و آینده کشور و تکالیفی که بر عهده ما است از مسیر تحول دیجیتال گذر خواهد کرد.

وی با اشاره به تحریم های بین‌المللی و غیر کارشناسانه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پیام روشن ما به آنان این است که جوانان ایرانی پشت هیچ دری نمانده و نخواهند ماند و منزوی کردن جوانان با استعداد ما کاملا بی نتیجه است و جوانان ما این فضا را دگرگون خواهند کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با حضور در سالن ۳۸ به طور رسمی نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۸ را افتتاح کرد و سپس با حضور در سالن دولت الکترونیکی و همراه، به بازدید از دستاوردها و خدمات الکترونیکی ارایه شده در این سالن پرداخت و در جمع خبرنگاران در غرفه سازمان فناوری اطلاعات ایران، به سوالات آنان پاسخ گفت.

تصاویر خبر

فایل تصویری

فایل صوتی