سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

تحقق توسعه افتصاد دیجیتال با پوشش‌ خدمات ارتباطی

تاریخ خبر: 16 بهمن 1396

وزیر ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروزه در دنیا شاخص های حوزه ICT براساس هوشمندسازی شهر تعیین می شود، گفت: توسعه افتصاد دیجیتال، فناوری های نوین و‌ شهر هوشمند نیاز به پوشش‌ خدمات ارتباطی در سطح استان خراسان رضوی دارد که امروز ‌پیشرفت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات صبح امروز (دوشنبه) که برای افتتاح پروژه های حوزه ICT استان خراسان رضوی به مشهد سفر کرده است، در شورای شهر مشهد با اشاره به چالش بیکاری در کشور گفت: شاخص های خدمات نشان می دهد که فناوری اطلاعات در زمینه رفع بیکاری می تواند کمک کند و حاکمیت تلاش کرده با تشکیل زیست بوم هایی چون مراکز رشد و شتابدهنده و تامین منابع مالی به صورت تخصصی و ‌ارایه راهکارهایی برای تامین منابع مالی در این زمینه کمک کند.

وی با اشاره به رقابت کشورها برای تصاحب سهمی از اقتصاد دیجیتال بین الملل افزود: اگر می خواهیم در اقتصاد نوین و فضای مجازی، اقتصاد میلیارد دلاری داشته باشیم باید نگاهی به بازارهای بین المللی داشته باشیم.

آذری جهرمی بازار را یکی از نیازمندی های کسب و‌ کارهای نوپا دانست و ‌اظهار‌ کرد: حوزه شهر هوشمند که در مشهد پروژه هایی در این ارتباط تعریف شده است یکی از همین حوزه هاست.

عضو ‌کابینه دولت تدبیر و‌ امید با بیان اینکه حاکمیت شهری امروزه علاوه بر قانونگذار و‌ ناظر، باید توانمندساز نیز باشند، تصریح کرد: امروز ‌در شاخص گذاری های دنیای ICT ، رتبه ما علاوه بر شاخص های میزان دسترسی و پهن باند، به شاخص های شهر هوشمند وابسته می شود که شرکت های نوپا و جوانان خلاق این مشکل را حل می کنند و وظیفه دولت در این راه هدفگذاری و شاخص گذاری است.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT در کشور با بیان اینکه عمدتا تعریف شهر هوشمند در بعضی از شهرداری ها داشتن سیستم اتوماسیون‌ خدمات شهری و‌ نظام موازی دولت الکترونیک است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنم برای بهره وری بیشتر کار مشترکی میان شهرداری های تهران و‌ مشهد صورت گیرد تا هوشمندسازی شهر بسیاری از مشکلات مشهد را حل می کند.

تصاویر خبر