سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران :

توسعه بازار آی تی مأموریت اصلی سازمان فناوری اطلاعات ایران است

تاریخ خبر: 03 دی 1396

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر رونق بازار فناوری اطلاعات گفت : دونیم برابر کردن حجم بازار سی تی و چند برابر کردن بازار آی تی از وظایف مهم سازمان فناوری اطلاعات ایران است .

به گزارش روابط عمومی  و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران : رسول سراییان در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه گفت : تلاش برای توسعه بازار 35 هزار میلیارد تومانی آی تی و رسیدن به رقم 100 هزار میلیارد تومانی در طول دولت دوازدهم و پایان برنامه ششم توسعه از اهداف مهم این حوزه است .

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران  رسیدن به رقم 100 هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات  را درگرو ایفای نقش در تحقق توسعه بازار  دانست و گفت : تقسیم بازار در حوزه سی تی و آی تی و نسبت‌های موجود  در این حوزه که 60 درصد بازار سی تی و 40 درصد بازار آی تی عنوان‌شده است  جز مقولاتی است که نیاز به تلاش و بحث و گفتگو دارد .

وی در حضور مدیران آی تی استان‌ها گفت : برش استانی بازار فناوری اطلاعات و سهم هر استان از این بازار نیاز به یکسری اقدامات دارد . بزرگ شدن بازار ICT هر استان تابع فعالیت‌ها، اقدامات و زیرساخت‌هایی است که در هر استان ایجاد می‌شود.  

دکتر سراییان در ادامه با تأکید بر تعامل و ارتباط با استان‌ها گفت : برای تحقق مأموریت و به دست آوردن برش استانی اقدامات اولیه‌ای نیاز است . تدوین و تبیین سندی مبنی بر مشخصات و ویژگی‌های هر استان و پتانسیل توسعه آی تی  مقدمه استخراج عدد برش استانی  و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استانی و  تحقق مأمورت  تبیین  شده است  .  

تصاویر خبر