سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران از نامزدهای نهایی در جایزه WSIS 2019

تاریخ خبر: 01 آبان 1397

سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد از نامزدهای طرح‌های نهایی (Champions) در جایزه WSIS 2019 جهت حضور در اجلاس سال آتی جامعه اطلاعاتی حمایت نماید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران : جایزه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) در پاسخ به تقاضای ذی‌نفعان جامعه اطلاعاتی مبنی بر لزوم ایجاد سازوکاری مؤثر برای ارزیابی پروژه‌ها و فعالیت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای توسعه پایدار شکل گرفته است و این رقابت تنها چارچوب بین‌المللی برای شناسایی تجارب موفق در پیاده‌سازی خطوط عمل جامعه اطلاعاتی و اهداف توسعه هزاره است .

در این رقابت بین المللی  پروژه‌ها در 18 گروه اصلی (طبق جدول) ثبت‌شده و درنهایت یک پروژه به‌عنوان برنده هر گروه اعلام می‌شود. نامزدهای نهایی (Champions) و 18 برنده اصلی (Winners)، در فروم جامعه اطلاعاتی 2019 که از تاریخ 8 لغایت 12 آوریل سال میلادی آینده در کشور سوییس برگزار خواهد شد، معرفی خواهند شد.

همچنین شرح پروژه‌های برگزیده در تجربه‌های موفق سال 2019، توسط سازمان ملل متحد نیز منتشر خواهد شد. پروژه‌های مبتنی بر ICT که به‌نوعی در حوزه نوآوری و مسئولیت اجتماعی قرار می‌گیرند ازجمله مواردی است که در سال‌های گذشته موردتوجه قرارگرفته‌اند. به‌عنوان نمونه ‌می‌توان به "برنامه اجتماعی برای برابری دیجیتال" که در فروم سال 2018 به‌عنوان یکی از 18 پروژه برگزیده انتخاب شد، اشاره کرد.

سازمان فناوری اطلاعات ایران در اجلاس 2012 به همراه دانشگاه علم و صنعت به عنوان برنده انتخاب شده است و همچنین در سال 2018 پروژه کوآ موفق شد با موضوع حفاظت از کودکان در فضای مجازی در جمع نامزدهای نهایی قرار گرفته و مورد تقدیر قرار گیرد.

در همین راستا، سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد از نامزدهای طرح‌های نهایی (Champions) در جایزه WSIS 2019 جهت حضور در اجلاس سال آتی جامعه اطلاعاتی حمایت نماید. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به لینک https://www.itu.int/net4/wsis/prizes/2019/  ضمن ثبت پروژه‌های خود در قالب محورهای 18گانه، از آخرین وضعیت رأی‌گیری و راه‌یابی به مرحله نهایی مسابقه آگاهی پیدا کنند.یادآور می‌شود مهلت ثبت‌نام، حداکثر تا چهارشنبه 9 آبان ماه 1397 است .

تصاویر خبر

فایل تصویری

فایل صوتی