سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

دریافت نظرات صاحبنظران برای لوایح پنج گانه حقوق فناوری اطلاعات

تاریخ خبر: 08 بهمن 1396

لوایح پنج گانه مربوط به حقوق فناوری اطلاعات به منظور اخذ نظرات تکمیلی به نمایندگان مجلس و روسای دستگاه ها ارسال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، در پنجمین نشست شورای سیاست گذاری همایش جنبه های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مقرر شد تا لوایح پنج گانه به نمایندگان مجلس و روسای دستگاه های ذیربط ارسال شود تا همراه با همایش مسیر پیشبرد این لوایح  در دولت ومجلس فراهم شود.

پیش نویس"لایحه حکمرانی الکترونیکی"، "لایحه تراكنش‌هاي الكترونيكي"، "لایحه شناسه‏های الكترونيكي"، "لایحه مسئولیت ارائه دهندگان خدمات فناوری اطلاعات" و "لایحه حمایت از داده‏ها وحفاظت از حریم اطلاعات شخصی در فضای مجازی" لایحه هایی هستند که پیش نویس آنها آماده و به منظور اخذ نظر از صاحبنظران، در این همایش ارائه خواهد شد.

در این نشست، که با حضور دکتر محسن اسماعیلی، عضو حقوقدان شورای نگهبان، دکتر رسول سراییان، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران؛ دکتر بهزاد پورسید، قائم مقام پژوهشگاه قوه قضائیه و رییس شورای سیاست گذاری، دکتر مسعود اخوان فرد، عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، دکتر رمضانعلی صادق زاده، رييس مرکز توسعه تجارت الکترونيکی ، دکتر رضا فاضل، مدیر کل دفتر حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا باقری اصل، دبیر اجرایی همایش، مهندس مازیار مباشری، مدیرکل دفتر تدوین ضوابط فنی و مقررات سازمان فناوری اطلاعات و جمعی از صاحبنظران و نمایندگان دستگاه های ذیربط برگزار شد، کمیته علمی همایش گزارشی از پیشرفت دریافت مقالات سفارشی به اساتید و صاحبنظران حقوق فضای مجازی را ارائه نمودند. همچنین فعالیت های انجام گرفته از جمله فرآیند دعوت از میهمانان خارجی، گزارش مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش و داوری آنها، پنل های تخصصی ارائه گزارش گردید. 

بنابر تصمیمات اتخاذ شده شورای سیاست گذاری در خصوص نحوه برگزاری همایش و تعداد 10 پنل تخصصی  نهایی شد ومقرر شد که اعضای پنل و دستور کار آنها تا جلسه بعدی شورا  ارائه شود.

همچنین مقرر شد برای هر پنل تخصصی پیش جلسه با اعضای معرفی شده برگزار شده و با هدف ترویج و اطلاع رسانی نشست های خبری ویژه ای برای هر موضوع با حضور اصحاب رسانه، برگزار گردد.

شایان ذکر است، اولین همایش بین المللی جنبه ‌های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری پژوهشگاه قوه قضاییه و دانشگاه علم و فرهنگ و با حمایت بسیاری از دستگاه های ذیربط در قوای سه گانه کشور روزهای پنجم و ششم اسفندماه 96 در تهران برگزار می شود..

این همایش در راستای باز تعریف زیرساخت حقوقی  توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف شناسایی خلاء های حقوقی، ضرورت های بازنگری  در قوانینی و مقررات در روند های توسعه فناوری  و فرهنگ ‌سازی و ترویج بسترهای حقوقی فضای مجازی برگزار می‌ شود.

نشست بعدی شورای سیاست گذاری همایش در تاریخ 23 بهمن برگزار خواهد شد.

تصاویر خبر