سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران

شهرداری تهران با شاخص گذاری مشکلات تهران می‌تواند تحول ایجاد کند

تاریخ خبر: 15 اسفند 1396

در صورت احصاءشاخص های اصلی مشکلات تهران و هدف‌گذاری برای کاهش آن‌ها می‌توان بازار بزرگی از فعالیت‌ها را ایجاد و تحول در کسب‌وکار را محقق کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران:دکتر سراییان در پنل زیست‌بوم نوآوری شهری و نحوه تعامل با استارتاپ ها ضمن بیان این مطلب اظهار داشت : در سطح کشور فرصت های بسیار مناسبی در جهت افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات به مردم فراهم‌شده است .

وی افزود: در صورت تعریف نیازها و خدمات روی بستر فراهم‌شده می‌توان بزرگ‌ترین خدمت در حوزه رفاه و آسایش مردم را محقق کرد که تبلور آن در حوزه شهر هوشمند بروز پیدا می‌کند .

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ، با اشاره به زیرساخت‌های ایجادشده برای توسعه ارائه خدمات گفت : گذرگاه ملی تبادل اطلاعات (GSB)ایجادشده و هم‌اکنون خدمات( G2G) بر بستر آن با دستگاه‌های دولتی ارائه می‌شود وی ادامه داد : همچنین بستر فنی برای ارائه خدمات دولت به کسب‌وکارها (G2C) نیز فراهم‌شده که با نهایی شدن تدوین آیین‌نامه‌ها در این حوزه خدمات موردنظر اجرایی خواهد شد .

دکتر سراییان با اشاره به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات تصریح کرد : اجرای این قانون بر عهده وزارت ارشاد بوده و سایتی نیز برای آن ایجادشده است که شهروندان می‌توانند سوا لات خود را از دستگاه‌های اجرایی از طریق این درگاه مطرح و دستگاه‌ها موظف هستند در یک مدت‌زمانی مشخص پاسخ لازم را ارائه کنند .

وی خاطرنشان کرد : از سوی دیگر پیش‌نویس پنج لایحه قانونی در حوزه فناوری اطلاعات تدوین‌شده که از طریق سایت رسمی سازمان فناوری اطلاعات ایران در اختیار صاحب‌نظران قرارگرفته است که از صاحبان اندیشه می‌خواهم برای تکمیل این لایحه‌ها به ما کمک کنند و نظرات خود را اعلام نمایند .

تصاویر خبر