سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

17 مردادماه، روزخبرنگار گرامی باد

تاریخ خبر: 16 مرداد 1397

فرا رسیدن ۱۷ مرداد، روز خبرنگار رابه تمامی فعالان عرصه اطلاع رسانی صمیمانه تبریک عرض نموده و یاد و خاطره شهدای عرصه خبر و اطلاع رسانی را گرامی می‌داریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، ۱۷ مرداد روز پاسداشت تلاش بی‌وقفه  آگاهی رسان هایی است که همواره سعی بر آن دارند تا با تلاش وافر، به عنوان یکی از ارکان اصلی شفافیت، آینه بی‌کم و کاست توانمندی‌ها، پیشرفت ها و کمبودها در حوزه فناوری اطلاعات باشند.
در همین راستا، مهندس آذری جهرمی که به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار از خبرگزاری ایرنا بازدید می کرد با تبریک این روز به خبرنگاران و مدیران این خبرگزاری، روند جدید فعالیت خبرگزاری ایرنا را مناسب ارزیابی کرد و گفت: اثر گذاری رسانه ها به ویژه خبرگزاری ایرنا در کنار فعالیت حاکمیت بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون زیرساخت های مناسبی داریم، افزود: این سوال مطرح است که از دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات چه استفاده ای می کنیم.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه باید از این فناوری در کشاورزی و سلامت و سایر حوزه‌ ها استفاده شود، گفت:  فناوری اطلاعات در همه دنیا در حال تحول و توسعه است.
وی با اشاره به اینکه مسئله امروز دنیا بهره وری است، افزود: کشور ما از بهره وری پایین در رنج است این در حالی است که نگاه برخی از مدیران کشور قیمت ارز و مسائلی شبیه به آن است. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که می تواند برای ما در این حوزه راهگشا باشد فناوری اطلاعات است. 
وی با انتقاد از کسانی که فضای مجازی را فقط یک اپلیکیشن یا پیام رسان خاص معرفی می کنند، افزود: با چنین طرز تفکری تمام دستاوردهای دولت در  عرصه توسعه فضای مجازی زیر سوال می رود.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۵ درصد روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، تاکید کرد: اینکه ایران در شاخص جهانی پیاده سازی دولت الکترونیک در طی یک سال ۲۰ رتبه ارتقا داشته است، اهمیت بالایی دارد در صورتی که در کل برنامه ششم توسعه ارتقای ۳۰ رتبه ای هدف گذاری شده است.
وی تصریح کرد: این در حالی است که تمام دستاوردهای دولت در این حوزه تحت تاثیر یک شبکه اجتماعی قرار می گیرد. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه برای تاثیرگذاری در این حوزه ها باید اندیشکده های مرتبط با موضوعات مختلف داشته باشیم،  گفت: باید با کمک رسانه ها در  حوزه های مختلف گفتمان سازی داشته باشیم و ما در وزارت ارتباطات گفتمان سازی را با موضوع تحول دیجیتال آغاز کرده ایم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: اگر دولت الکترونیک پیاده شود شرکتی با سابقه ۲۸ روزه نمی تواند مبلغ بالایی ارز برای واردات دریافت و سواستفاده کند.
آذری جهرمی با تاکید به اینکه در حوزه اندیشه ابزارهای خوبی در اختیار داریم، گفت: هنوز در اینکه چگونه به این اندیشه ها اهمیت بدهیم و از آنها استفاده کنیم دچار مشکل هستیم و بسیاری از نیروهای انسانی اندیشمند را به بهانه عدم توانایی در اجرا در پستوها قرار دادیم و نتوانسته ایم از ظرفیت آنها به خوبی استفاده کنیم.
 

تصاویر خبر

فایل تصویری

فایل صوتی