در راستای حمایت از کسب‌ وکارهای نوپا

تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فناوری اطلاعات ایران و شرکت پرداخت الکترونیک سداد مبادله شد


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم مبادله تفاهم‌نامه همکاری با شرکت پرداخت الکترونیک سداد با تأکید بر مکانیزم های تسهیل فرآیندهای کسب‌وکار در سامانه نوآفرین گفت: ارائه خدمت و ایجاد فرصت نشان‌دهنده تعهد به رشد و تکامل است.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران:صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران با شرکت پرداخت الکترونیک سداد باهدف ارائه خدمت درگاه پرداخت الکترونیک شرکت سداد به‌عنوان یکی از خدمات سامانه نوآفرین امضا ء و مبادله شد.

این تفاهم‌نامه در راستای توسعه فناوری اطلاعات کشور و به‌منظور اجرای ماده 11 آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های نوپا مصوب هیئت‌وزیران (طرح نوآفرین) منعقد شد.

اعتبار سنجی اولیه متقاضی و هدایت به داشبورد خدمات سامانه ایران نوآفرین و پیاده‌سازی ارتباطات بین سامانه‌های ایران نوآفرین از تعهدات سازمان فناوری اطلاعات ایران در این تفاهم‌نامه است.

سامانه ملی ایران نوآفرین سامانه‌ای جامع در حوزه نوآفرینی کشور است تا امکان رشد و شکوفایی در این حوزه را از طریق تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات موردنیاز ذینفعان اصلی این حوزه و یکپارچه‌سازی آن‌ها، فراهم آورد.

 این سامانه به همت سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری، سازمان نظام صنفی رایانه‌‏ای کشور و صندوق نوآوری و شکوفایی کشور؛ توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در دی‌ماه  سال جاری رونمایی شده‏ است  و به‌عنوان سکوی جامع کسب‌وکار نوپا ارائه خدمت می‌نماید.

 سکوی مذکور ‌از طریق متمرکزسازی، یکپارچه‌ نمودن و تسهیل فرصت‌های دریافت خدمات و تسهیلات مختلف در حوزه‌های نوآوری، هوشمندی، اقتصاد و تحول دیجیتال، مالی، مشاوره، بازاریابی و سایر حوزه‏‌های حمایتی اقدامی مؤثر در توسعه زیست‌بوم نوآفرینی، رشد پایدار اقتصاد کشور، ایجاد اشتغال و حرکت کشور به‌سوی نوآوری و فناوری‌های نوین محسوب می‌شود.