با حضور معاون وزیر ارتباطات تشریح شد

دستاوردهای مرحله نخست پروژه همکاری مشترک با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد


دستاوردهای مرحله نخست پروژه همکاری مشترک با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(UNIDO) در ترویج و ارتقا بنگاه های اقتصادی خلاق کوچک و متوسط ایران تشریح شد.


دستاوردهای مرحله نخست پروژه همکاری مشترک با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(UNIDO) در ترویج و ارتقا بنگاه های اقتصادی خلاق کوچک و متوسط ایران تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران در این رویداد دو روزه که با حضور معاون وزیر ارتباطات، نماینده یونیدو و کسب و کارها، به میزبانی سالن فیروزه‌ی ساختمان مرکزی برگزار شد، دکتر شهره ناصری، معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات در تبیین اقدامات انجام شده در خصوص توانمند سازی و حمایت مالی کسب و کارها بیان داشت: ایران نوآفرین، از جمله سامانه‌های موثری است که امکان رشد و شکوفایی کسب و کارها را از طریق تسهیل دسترسی به اطلاعات، فراهم سازی امکانات مورد نیاز ذینفعان و  یکپارچه‌سازی آنها را فراهم ساخت. این سامانه که سکوی جامع کسب و کارهای نوپا نیز به شمار می‌رود در حوزه‌های نوآوری، هوشمندی، اقتصاد و تحول دیجیتال، مالی، مشاوره و بازاریابی نیز به فعالیت می‌پردازد. در ادامه می‌بایست از پروژه ایران کارفا نیز یاد کرد که خروجی اصلی آن ارائه تسهیلات مالی قرض‌الحسنه جهت اشتغال‌زایی به عرضه‌کنندگان تخصصی و حرفه‌ای فعال، صندوق سرمایه‌گذاران جسور و شتاب‌دهنده‌های سازمانی است. هم‌چنین سومین اقدامی که می‌توان از آن یاد کرد نیز پروژه ترویج و ارتقا بنگاه های اقتصادی خلاق کوچک و متوسط است.  

نماینده وزارت ICT در اجرای پروژه مشترک با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، کمک به رشد و متنوع سازی اقتصاد، افزایش صادرات، تسهیل ورود ایران در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، صنعتی و تجاری در منطقه از طریق تقویت قابلیت‌های فنی در سطح ملی و هم‌چنین تقویت رقابت پذیری استارتاپ‌ها و اسکیل آپهای مرتبط با بخش فاوای محلی را از اهداف اصلی این همکاری بیان کرد.  

پروژه مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران با یونیدو، طرحی است که با توجه به شناسایی ظرفیت موجود در کشور و اهداف اسناد ابلاغی توسعه کشور در حوزه رشد و توسعه کسب و کارها شکل گرفت. این پروژه در دی ماه 1397 و با امضای تفاهم نامه مشترکی میان رئیس کل یونیدو و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کار خود را آغاز کرد. در ادامه این همکاری و در فروردین سال 1398، شرح اقدامات مشترک، تدوین و مورد مبادله قرار گرفت و در شهریور سال جاری، قرارداد آن منعقد شد.