فراخوان ارائه خدمات پیامکی سامانه پیام ایران


سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد به‌منظور افزایش ظرفیت سامانه پیام ایران در دستگاه‏‌های اجرایی کشور، از ارائه‌کنندگان خدمات پیامکی دارای مجوز، جهت ارسال پیامک در سامانه پیام ایران دعوت به عمل آورد. 


 با عنایت به مصوبه شماره دو جلسه شانزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور مبنی بر الزام دستگاه‌های اجرایی کشور در ارسال و دریافت پیامک از بستر سامانه پیام ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد به‌منظور افزایش ظرفیت و گستر‏ه بهره‌‏‌برداری از سامانه پیام ایران در دستگاه‏های اجرایی کشور، از ارائه‌کنندگان خدمات پیامکی دارای مجوز، جهت ارسال پیامک در سامانه پیام ایران دعوت به عمل آورد. 

در این طرح هر یک از ارائه‌کنندگان خدمات پیامکی اصلی که به عنوان اگریگیتور اصلی حوزه پیامک اپراتورهای تلفن همراه فعالیت می‌کنند و یا شرکت‌های سرخط پیامک انبوه دارای مجوز از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال هستند، می‌توانند با عقد قرارداد با دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان متقاضی خدمات پیامکی سامانه پیام ایران و عقد قرارداد با سازمان فناوری اطلاعات ایران جهت دریافت Colocation و نصب پلتفرم و پراکسی سرور خود در مرکز داده این سازمان، به سکوی پیام ایران متصل شده و با سرشماره 4040 به دستگاه‏های اجرایی کشور سرویس پیامکی ارائه نمایند. لازم به ذکر است لینک ارتباطی با تمامی اپراتورهای تلفن همراه تنها به اگریگیتور سازمان فناوری اطلاعات ایران متصل خواهد بود و شرکت‌های متقاضی می‌بایست قرارداد خود را با اگریگیتور سازمان فناوری اطلاعات ایران منعقد نمایند.

متقاضیان دارای شرایط فوق می‌توانند درخواست مکتوب و مستندات خود را به دبیرخانه سازمان فناوری اطلاعات ایران به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی شماره 22، جهت ارسال به معاونت دولت الکترونیکی تحویل و در صورت نیاز با شماره‌ تلفن‌ 88115876 تماس حاصل فرمایند. پس از بررسی اسناد و سامانه‌های متقاضیان، سازمان فناوری اطلاعات ایران اقدام به عقد قرارداد با شرکت‌های واجد شرایط خواهد نمود.