معاون وزیر ارتباطات:

بهینه‌سازی ساختار نقش مهمی در تحقق وظایف سازمان فناوری اطلاعات ایران دارد


بهینه‌سازی ساختار به کمک سازمان اداری و استخدامی کشور، می‌تواند نقش کلیدی در خصوص چگونگی اجرایی شدن اهداف و وظایف سازمان فناوری اطلاعات ایران داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، علیرضا شاه‌پری، رییس امور ساختارهای سازمانی سازمان امور اداری و استخدامی کشور به همراه معاون توسعه مدیریت وزارت ارتباطات و هیات همراه از مرکز ملی  تبادل اطلاعات دولت الکترونیکی بازدید کردند. 

در این دیدار محمد خوانساری، معاون وزیر ارتباطات ضمن اشاره به سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات به لزوم ارتقای زیرساخت‌های تعاملات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی تاکید و به نقش سازمان فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم جهت  تنظیم‌گیری حوزه فناوری اطلاعات و حکمرانی داده اشاره کرد.

در این رویداد رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن تشریح چگونگی عملکرد مرکز ملی  تبادل اطلاعات دولت (NIX)، نقش بهینه‌سازی ساختار به کمک سازمان اداری و استخدامی کشور در انجام وظایف سازمان متبوع‌‌اش را حایز اهمیت و کلیدی توصیف کرد. 

هم‌چنین در ادامه این بازدید، شاهین جعفرپور، رییس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت فناوری اطلاعات  با اشاره به وظایف و ماموریت های سازمان در دولت سیزدهم بیان داشت: در سند معماری شبکه ملی اطلاعات از 53 اقدام کلان یاد شده که 43 عنوان از تکالیف وزارت ارتباطات است و از این میزان 16 اقدام متعلق به سازمان فناوری اطلاعات ایران است. جعفرپور افزود: رویکرد دولت سیزدهم در در بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ابتکارات دانش‌بنیان با محوریت هوشمند سازی و چابک سازی نظام اداری، تامین دسترسی عادلانه مردم به خدمات عمومی و دولتی بصورت الکترونیکی و ایجاد شفافیت در عملکرد و اطلاعات دولت، لازمه بستر سازی شبکه ملی اطلاعات با توجه به اسناد بالادستی است.