معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

اتصال خدمات محلی به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند


تلفیق خدمات دولت الکترونیکی با سرویس‌های محلی، باعث می‌شود مردم استان زنجان بتوانند با بلوغ بهتری خدمات را دریافت نمایند. 


به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمد خوانساری در مراسمی که به منظور مبادله تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان فناوری اطلات ایران و استانداری زنجان برگزار شد، با بیان این که ارایه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات را در دیدگاه کلان می‌توان خدمات دولت الکترونیکی دانست، اظهار داشت: امروزه پس از الکترونیکی شدن بیش از هزار خدمت دستگاه دولتی به دنبال اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر هستیم تا در پی آن بتوانیم کیفیت ارایه خدمات به مردم را افزایش دهیم. ارائه خدمات الکترونیک ملی و محلی دستگاه های اجرایی در قالب پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، امکانی را فراهم می‌سازد تا مردم استان‌ها بتوانند از خدمات محلی بر حسب موقعیت اشخاص در سراسر کشور بهره‌مند شوند. 

معاون  وزیر ارتباطات با تاکید بر آمادگی قابل توجه استان زنجان در پذیرش و توسعه خدمات دولت الکترونیکی تصریح داشت: بر اثر تبادل تفاهم‌نامه همکاری با استان زنجان، توانمندی شرکت های مستقر در این استان برای توسعه سکوهای نرم افزاری حوزه دولت الکترونیک به کار گرفته می‌شود و خدمات الکترونیک محلی دستگاه های اجرایی استان زنجان مانند خدمات الکترونیک شهرداری ها به سامانه پنجره واحد خدمات دولت هوشمند در قالب احراز هویت و ورود یکپارچه متصل می‌شوند. 

وی با خاطرنشان ساختن این مهم که استان زنجان به عنوان یکی از استان‌های کشور در پیشبرد اهداف پروژه پنجره واحد مدیریت زمین قرار گرفته است، افزود: سازمان فناوری اطلاعات ایران، آمادگی خود را جهت هم‌راستا سازی ظرفیت‌های ملی با توانمندی‌های استانی اعلام می‌کند تا ضمن تلفیق خدمات دولت الکترونیکی با سرویس‌های محلی، مردم استان زنجان بتوانند با بلوغ بهتری خدمات را دریافت نمایند. 

در ادامه هم‌چنین محسن افشارچی، استاندار زنجان با طرح این که در اقتصاد سال آینده، رشد ۸/۷ درصدی پیش‌بینی شده است که سهم هفت درصدی این میزان به بخش خدمات تعلق دارد و اقتصاد دیجیتال نیز در همین بخش دیده شده است، گفت: استان زنجان، خوش آمدگوی هر فعالیتی است که چرخ‌های کارکرد استان را روان‌تر بچرخاند. در همین راستا، تمام تلاش خود را به منظور تأمین زیرساخت و پهنای باند لازم برای توسعه خدمات دولت الکترونیک و مشارکت در توسعه پروژه های پنجره واحد مدیریت زمین و SDI در استان زنجان به کار می‌بندیم. 

گفتنی است در آغاز مراسم تبادل تفاهم نامه میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و استانداری زنجان، جواد موحد، معاون دولت الکترونیکی مفاد و جزییات تفاهم‌نامه یاد شده را برای حاضران تشریح کرد.