وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

راه‌اندازی پنجره واحد خدمات هوشمند دستگاه‌های اجرایی تا شهریور ماه سال جاری


طبق تبصره 7 قانون بودجه 1401 همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند، تا شهریور ماه پنجره واحد خدمات خود را راه‌اندازی کنند.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در برنامه «صف اول» که شب گذشته از شبکه خبر پخش شد، با بیا این مطلب که طبق تبصره 7 قانون بودجه 1401 همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند که تا شهریور ماه پنجره واحد خدمات خود را راه‌اندازی کنند گفت: وزارت ارتباطات نیز مکلف شده است تا دی‌ماه پنجره ملی خدمات را راه‌اندازی کند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی لازم برای تحقق این طرح بزرگ انجام‌شده است و وزارتخانه به‌عنوان بازوی اجرایی دولت، پیگیری تحقق این امر از دستگاه‌های اجرایی خواهد بود.

دکتر زارع پور با اشاره به شبکه ملی اطلاعات تأکید کرد: اعتقاد داریم که اگر بخواهیم از فناوری اطلاعات که یک فناوری راهبردی و تمدن ساز است، حداکثر استفاده را انجام دهیم، بستر آن یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن است.

وی درباره شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: شبکه ملی اطلاعات شبکه‌ای پرسرعت باکیفیت و امن است که همه خدمات لازم در آن به مردم ارائه می‌شود.

وی افزود: برای شبکه ملی اطلاعات شورایی با مسئولیت وزیر و با حضور همه معاونان در وزارتخانه تشکیل‌شده است و هر هفته جلسات پیگیری آن برگزار می‌شود. همه امکانات بسیج شده تا یک شبکه پرسرعت و امن با طیف متنوعی از خدمات و محتواهای باکیفیت برای مردم داشته باشیم.

وزیر ارتباطات درباره نظارت مردم به عملکرد دستگاه‌ها نیز گفت: فضای مجازی فرصتی برای نظارت مردم بر عملکرد دستگاه‌هاست. پس از دستور رئیس‌جمهور مبنی بر ضرورت نظارت مردمی بر دستگاه‌ها، سازمان فناوری اطلاعات را مکلف کردم تا ظرف سه ماه در تعامل با معاونت محترم امور استخدامی و اداری این سامانه را راه‌اندازی کند و انشالله در هفته دولت به افتتاح برسد تا مردم بتوانند با استفاده از این سامانه به‌صورت برخط درباره کیفیت ارائه خدمات دستگاه‌ها نظر دهند.