معاون وزیر ارتباطات بعد از نشست با مدیران هلدینگ روسی اعلام کرد:

پیشنهاد تشکیل کار‌گروه همکاری‌های مشترک ایران و روسیه


محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات بعد از دیدار با مدیران هلدینگ روسی«روس تخ» از   همکاری مشترک دو کشور در زمینه‌های دولت الکترونیک، هوشمندسازی، تجهیزات الکترونیکی و امنیت سایبری خبر داد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه برنامه‌های هیئت ایرانی در سفر به روسیه؛ این هیئت با این هلدینگ روسی که در حوزه‌های فناوری فعالیت می‌کند دیدار کرد و به بررسی زمینه‌های همکاری‌شرکت‌های ایرانی با طرف روسی پرداخت.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات بعد از این نشست با اشاره به موضوعات مطرح شده در این دیدار، گفت: این هلدینگ در حوزه های امنیت سایبری، تجهیزات فیبر نوری، نسل پنجم و دولت الکترونیک فعالیت دارد و علاقه‌مند است در این حوزه‌ها با شرکت‌های ایرانی همکاری کند.

وی تولید قطعات الکترونیکی، هوشمند‌سازی حمل و نقل شهری را از دیگر موضوعات مطرح شده برای همکاری دو طرف عنوان کرد و افزود: طرف روسی پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای بررسی بیشتر موضوعات همکاری مشترک را ارائه کرد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: در این جلسه دکتر صدیق رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران نیز پیشنهاد راه اندازی نمایندگی مرکز «روس تخ» در پارک ICT ایران را با هدف همکاری بیشتر شرکت‌های ایرانی و روسی مطرح کرد.