ایجاد آینده‌ای روشن‌تر برای افراد مسن از طریق نوآوری در ICT


اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) و ائتلاف جهانی پیری (GCOA) به‌طور مشترک هکتون مجازی را ترتیب داده‌اند که بر «ایجاد آینده‌ای روشن‌تر برای افراد مسن از طریق نوآوری در ICT» تأکید دارد.


اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) و ائتلاف جهانی پیری (GCOA) به‌طور مشترک هکتون مجازی را ترتیب داده‌اند که بر «ایجاد آینده‌ای روشن‌تر برای افراد مسن از طریق نوآوری در ICT» تأکید دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، اهمیت توجه و رسیدگی به چالش‌های افراد مسن با استفاده از ابزارهای ICT در طی همه‌گیری کرونا بیش‌ازپیش آشکار شد. از سوی دیگر، بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی(WHO)   پیش‌بینی‌شده تا سال 2050 جمعیت بالای 60 سال در جهان، بیش از دو میلیارد نفر خواهد بود (دو برابر سال 2010)، لذا امسال هدف از برگزاری این هکتون، الهام گرفتن از آموخته‌هایمان در سال گذشته و ساختن آینده‌ای بهتر برای افراد مسن در سراسر جهان است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد به دو شکل انفرادی و یا تیمی (شامل گروه 2 تا 5 نفری) می‌توانند آمادگی خود را تا تاریخ 15 مارس (25 اسفندماه) از طریق ثبت‌نام در لینک https://www.itu.int/net4/wsis/forum/2021/Home/Hackathon اعلام نمایند. داوطلبین می‌بایست دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع علاقه‌مند باشند. زمان‌بندی ثبت‌نام و تاریخ‌های مهم این رویداد به این شرح است:

• مهلت درخواست برای ثبت‌نام، ثبت ایده‌ها و تشکیل تیم از 22 فوریه تا 15 مارس 2021 (از 4 اسفند تا 25 اسفند 1399)

• منتورشیپ تیم‌ها به مدت یک ماه در آوریل 2021

• زمان اعلام نتیجه ارزیابی تیم‌ها و ایده‌ها: 7 می 2021 (17 اردیبهشت 1400)

• زمان برگزاری رویداد نهایی هکتون در روزهای 17 و 21 می 2021 (27 تا 31 اردیبهشت‌ماه 1400)

تیم‌های برنده هکتون در هر یک از چهار چالش: 1. بیماری آلزایمر و کاهش شناختی، 2. سالخوردگی و سستی، 3. جابه‌جایی و تحرک، 4. ابزارهای مالی برای افزایش طول عمر، مبلغ هزار دلار به‌عنوان جایزه و به مدت 6 ماه مشاوره و منتورشیپ رایگان از سوی ائتلاف جهانی پیری (GCOA) و شرکت‌های عضوش برای توسعه ایده دریافت خواهد کرد.