در دیدار وزیر با مدیران سازمان فناوری اطلاعات ایران مورد تاکید قرارگرفت

تکمیل طرح‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران در روزهای مهم باقیمانده دولت


پایانی برای خدمت وجود ندارد و باید با ثبت یک رکورد خوب، چوب را به نفر بعدی تحویل دهیم.


پایانی برای خدمت وجود ندارد و باید با ثبت یک رکورد خوب، چوب را به نفر بعدی تحویل دهیم.

به گزارش روابط عمومی  و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، وزیر ارتباطات در دیدار با رییس سازمان فناوری اطلاعات ضمن سپاس از اقدامات این سازمان در طی سال گذشته بیان داشت، با وجود شرایط کرونا و آسیب‌هایی که به برخی کسب و کارها وارد شد، شبکه ملی اطلاعات با تمام دستگاه ها و اپراتورها به پیشرفت قابل توجهی رسید. پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات در اولویت قرار دارند و در همین راستا منطقه ویژه فناوری اطلاعات و طرح‌های مهمی مانند پیام سان و موتور جست و جو باید در همین دولت اجرایی شود.

در این دیدار که به صورت مجازی برگزار شد و هیات عامل و معاونان سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز حضور داشتند، آذری جهرمی با اشاره به اهمیت زمان شش ماهه پیش رو گفت: برای خدمت پایانی وجود ندارد و در این زمان باقیمانده، هر روز یک روز ویژه است و مانند یک دوی امدادی باید چوب را با رکورد خوبی به نفر بعدی تحویل دهیم. وی هم‌چنین به شکل‌گیری مرکز یکپارچه امنیت شبکه ملی اطلاعات با سپر دژفا در حوزه امنیت اشاره کرد و اقدامات انجام شده در خصوص سامانه‌های شبکه دولت الکترونیک را موثر ارزیابی کرد و صندوق نوآفرین را صندوقی فعال  دانست و نیز تصویب، استقرار ساختار و تشکیل معاونت توسعه کسب و کار و اقتصاد دیجیتال در سازمان فناوری اطلاعات ایران را از جمله اقداماتی که در روزهای باقیمانده به انجام خواهد رسید، دانست.

در ادامه این دیدار امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات با ارایه‌ای از فهرست طرح‌های قابل بهره‌برداری در طول ماه‌های آینده تصریح داشت: سلسله کارهای مستندسازی جهت اصلاح ساختار سازمان فناوری اطلاعات ایران و نیز رونمایی مرکز یکپارچه مانیتورینگ و مرکز پایش شبکه ملی اطلاعات از جمله اقداماتی هستند که با اولویت زمانی بیشتری در دستور کار قراردارند. وی با اشاره به انجام 15 میلیون تراکنش ماهیانه توسط گذرگاه عمومی خدمات دولت الکترونیک (PGSB) گفت، بر اثر افزایش سقف وام محل وجوه اداره شده، میزان هزینه کرد نیز بالا می رود و بوم واره را در قالب پروژه ملی با  30 میلیارد تومان و مدل سورتینگ پست را با 20 میلیارد تومان، پیش می‌بریم و به تکمیل مهم ترین موضوع دولت الکترونیک در چند ماه آینده، یعنی  پیام ایران می‌پردازیم.