برگزاری «برنامه‌های حمایتی کارآفرینی اثربخش در ایران»


«برنامه‌های حمایتی کارآفرینی اثربخش در ایران» با هدف ایجاد اثر پایدار بر رشد و درخشش زیست‌بوم دیجیتال ایران برگزار می‌شود.


«برنامه‌های حمایتی کارآفرینی اثربخش در ایران» با هدف ایجاد اثر پایدار بر رشد و درخشش زیست‌بوم دیجیتال ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، در سال گذشته، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد UNIDO)) پروژه مشترکی با عنوان «ترویج و ارتقاء بنگاه‌های اقتصادی خلاق کوچک و متوسط در ایران» آغاز کردند. در ماه‌های گذشته، این پروژه با «ترسیم زیست‌بوم کارآفرینی ایران» پیگیری شد و در نشست‌هایی با فعالان برجسته بخش خصوصی و دولتی، فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی اکوسیستم ایران مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه این پروژه یک «هاب مجازی کارآفرینی» تاسیس خواهد شد که هدف از ایجاد آن، تجمیع خدمات و حمایت‌های مورد نیاز کسب‌وکارهای نوآور، به ویژه با تمرکز بر «افزایش مقیاس» و «ورود به بازارهای بین‌المللی» است. در همین راستا، یک برنامه بین‌المللی «آموزش مربیان» به عنوان بخشی از این پروژه‌ی مشترک تعریف شده است.

این برنامه آموزشی به صورت مشترک توسط یونیدو و مرکز کارآفرینی اراسموس (ECE) برگزار می‌شود. در این دوره سعی بر آن است تا دانش روز در حوزه برنامه‌های حمایتی و توانمندسازی استارتاپی در اختیار مربیان قرار گیرد تا مربیان بتوانند در درازمدت، اثری پایدار بر رشد و درخشش زیست‌بوم دیجیتال ایران داشته باشند.

برنامه آموزشی فوق (تا اطلاع ثانوی) به صورت آنلاین و رایگان و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. شرایط متقاضیان شرکت در دوره عبارت است از:

  • تسلط به زبان انگلیسی
  • تجربه کار و تعامل در زیست‌بوم استارتاپی ایران (چه شاغل در استارتاپ و چه شاغل در نهادهای حمایتی نظیر شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و غیره)
  • سابقه فعالیت به عنوان منتور کارآفرینی
  • علاقه‌مند به تخصیص زمان و تلاش به موضوعات فوق

این دوره در خردادماه 1400 برگزار می‌شود. ظرفیت دوره جاری 35 نفر بوده و از علاقه‌مندان دعوت می‌شود حداکثر تا تاریخ 26 اردیبهشت (16 مه 2021) رزومه خود را از طریق این آدرس برای شرکت در دوره ارسال کنند. علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام به نشانی https://www.unido.org/form/promoting-and-upscaling-the-deve  و جهت کسب اطلاعات به نشانی ذیل مراجعه کنید:

https://www.unido.org/training-startup-coaches-in-Iran