راهبری زیر ساخت دسترسی به خدمات دولت الکترونیک و همراه

کد :13091710000

سکوی دولت همراه یک تحول و دگردیسی در سطح کلان است که با همراهی دستگاه‌های اجرایی به ارائه خدمات دولتی بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطی تلفن همراه و جلب مشارکت شهروندان می‌پردازد و کلیه خدمات دولت الکترونیک را از طریق بستر تلفن همراه به شهروندان ارایه می دهد

 

شناسنامه خدمت

سطح خدمت: ملی
نوع خدمت: خدمت به شهروندان G2C
ماهیت خدمت: حاکمیتی
نوع مخاطبین: اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی
نحوه آغاز خدمت: هزینه نصب اپلیکیشن رایگان می باشد- هزینه خدمات درخواستی به ماهیت خدمات مرتبط می‌باشد.
متوسط مدت زمان ارايه خدمت: مدت زمان نصب اپلیکیشن دولت همراه به مانند سایر اپلیکیشن ها می‌باشد. مدت زمان ارائه خدمات داخل اپلیکیشن بستگی به دستگاهی دارد که خدمت از آن درخواست شود.

نظرسنجی مخاطبین


مخاطب محترم، پرسشنامه زير جهت دريافت نظرات شما تهيه گرديده است. خواهشمند است با مطالعه و پاسخگويی مناسب ما را در جهت بهبود مستمر و ارائه بهتر خدمات ياری نماييد. همچنین بزودی ارزیابی نظرات مخاطبین به صورت عمومی در این بخش ارائه خواهد شد

شروع نظرسنجی خدمت نتایج نظرسنجی خدمت

سوالات متداول

برای نصب اپلیکیشن دولت همراه چه کار باید بکنیم؟

نصب نرم افزاردولت همراه توسط کاربر از طریق درگاه ملی خدمات دولت هوشمند و یا از طریق لینک‌های معرفی‌شده در سایت دولت همراه https://mob.gov.ir/ صورت می‌پذیرد. نصب و راه‌اندازی از سایر منابع معرفی نشده مورد تأیید این پرتال نمی‌باشد.

برای دریافت خدمات دولت همراه نیاز به چه مدارکی می‌باشد؟

نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار دولت همراه بدون نیاز به ارائه مدرک خاصی امکان‌پذیر است؛ اما جهت استفاده از خدمات دولتی نیازمند احراز هویت می‌باشد که این امر از طریق سامانه شاهکار و عندالزوم دیگر سامانه‌های موجود و به صورت درون برنامه‌ای انجام می‌پذیرد.

چه خدماتی را می توان از اپلیکیشن دولت همراه دریافت نمود؟

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند تنها یک رابط میان شهروندان و خدمات دولتی بوده و رأساً اقدام به خدمات‌دهی نمی‌نماید،  لذا تنها خدماتی را ارائه می‌نماید که دستگاههای دیگر اقدام به انتشار آنها در این سامانه نمودهاند. همچنین مسئولیت صحت اطلاعات و استعلامات به عهده دستگاه متولی می‌باشد.